Broniący tytułu Kantor i Łosiak nie wystąpią na mistrzostwach Polski

Siatkówka

Broniący tytułu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie wystąpią w rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w Toruniu - poinformowała krajowa federacja. Pierwszemu z zawodników wciąż dokucza uraz kostki, której doznał w półfinale mistrzostw Europy.

Kantor i Łosiak triumfowali w dwóch poprzednich edycjach MP. W półfinale ME w Moskwie, który rozgrywany był 11 sierpnia, blokujący z tej pary doznał urazu. Mimo widocznych kłopotów w grze dokończył spotkanie, ale na spotkanie o brąz duet ten już nie wyszedł.

 

"Piotr dzisiaj dopiero zaczął wykonywać pierwsze skoki. W tej sytuacji zdecydowanymi faworytami MP będą Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, ale spodziewam się ich pozycję zaatakują Maciej Rudol z Jakubem Szałankiewiczem. Oczekuję też dobrej gry innych par, m.in. Mariusza Prudla z młodym Mikołajem Miszczukiem" - analizował cytowany na stronie PZPS trener męskiej kadry Grzegorz Klimek.

 

Dzień wcześniej z krajowego czempionatu wycofały się także broniące tytułu Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które w stolicy Rosji wywalczyły historyczne srebro ME. Powodem są kłopoty z kolanem pierwszej z siatkarek.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze