MŚ w wioślarstwie: Srebrny medal dla polskiej czwórki podwójnej kobiet

Inne
MŚ w wioślarstwie: Srebrny medal dla polskiej czwórki podwójnej kobiet
fot. PAP

Polska czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zdobyła w Linzu srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata. Polki już wcześniej wywalczyły kwalifikację na przyszłoroczną olimpiadę w Tokio.

Podopieczne trenerów Michała Kozłowskiego i Jakuba Urbana to ubiegłoroczne mistrzynie świata i Europy. W Linzu nie udało im się powtórzyć sukcesu z Płowdiw, ale wyszły zwycięsko z zaciętej walki o drugie miejsce z Holenderkami - różnica między tymi osadami wyniosła zaledwie 0,03 s. Bezkonkurencyjne okazały się Chinki, które pokonały olimpijski dystans dwóch kilometrów o prawie dwie sekundy szybciej.

 

To drugi medal biało-czerwonych w tegorocznych MŚ. Kilkanaście minut wcześniej mistrzami globu w czwórce bez sternika zostali Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski.

 

Szansę na miejsce na podium w Austrii mają jeszcze dwie polskie osady. W sobotę w czwórce podwójnej powalczą Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański, natomiast w niedzielę w dwójce podwójnej wystartują wicemistrzowie świata sprzed dwóch lat Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup.(

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze