Ekstraliga rugby: Ogniwo Sopot nadal bez porażki w tym roku

Mistrz Polski Ogniwo Sopot od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki 2019/20 ekstraligi rugby. W pierwszej kolejce spotkań pokonał na swoim stadionie Arkę Gdynia 31:3. W tym roku sopocianie wygrali wszystkie ligowe spotkania.

Ostatni raz Ogniwo przegrało 10 listopada 2018 r. Wówczas w finale mistrzostw Polski uległo Master Pharm Rugby Łódź 16:38. W skróconych rozgrywkach przeprowadzonych w pierwszej połowie 2019 r. sopocianie odnieśli komplet zwycięstw.

Od wygranej rozpoczął rozgrywki także wicemistrz kraju - Master Pharm Rugby pokonał Lechię Gdańsk 40:19.

W inauguracyjnej kolejce ciekawie było w Warszawie. Co prawda Skra pewnie wygrała 43:29, ale do przerwy było 10:8.

- W drugiej połowie w dość głupi sposób straciliśmy dwa przyłożenia. Dziwne pomysły i indywidualne błędy sprawiły, że Skra zwiększyła dystans - powiedział trener krakowian Konrad Jarosz.

W czwartym spotkaniu Orkan Sochaczew pokonał Budowlanych Lublin 27:15, chociaż do przerwy przegrywał 0:15.

Wyniki meczów 1. kolejki:

2019-08-31:
Ogniwo Sopot - Arka Gdynia 31:3 (14:3)
Skra Warszawa - Juvenia Kraków 43:29 (10:8)

2019-09-01:
Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 27:15 (0:15)
Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk 40:19 (18:5)

Pogoń Siedlce - pauzowała

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty, punkty, punkty bonusowe, różnica):

1. Ogniwo Sopot 1 1 0 0 31:3 5 (1) +28
2. Master Pharm Rugby Łódź 1 1 0 0 40:19 5 (1) +21
3. Skra Warszawa 1 1 0 0 43:29 5 (1) +14
4. Orkan Sochaczew 1 1 0 0 27:15 4 (0) +12
5. Juvenia Kraków 1 0 0 1 29:43 1 (1) -14
6. Pogoń Siedlce 0 0 0 0 0:0 0 (0) 0
7. Budowlani Lublin 1 0 0 1 15:27 (0) -12
8. Lechia Gdańsk 1 0 0 1 19:40 0 (0) -21