Gala w Londynie: Pewne zwycięstwa Łomaczenki i Powietkina

Sporty walki

Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) pokonał Luke'a Campbella (20-3, 16 KO) w walce wieczoru gali w Londynie, broniąc pasy mistrzowskie WBA i WBO. W stawce był także pas WBC należący do Brytyjczyka. Na tej samej gali udany powrót po blisko rocznej przerwie zanotował Aleksander Powietkin (35-2, 24 KO).

Dla Powietkina była to zupełnie inna wizyta w Londynie, aniżeli ostatnim razem. Chciał zmazać plamę po nokaucie z rąk Anthony'ego Joshuy blisko rok temu. 39-latek pokonał Hughie Fury'ego (23-3, 13 KO) zdecydowanie po 12-rundowej batalii, a komplet sędziów - w tym Grzegorz Molenda orzekli jednogłośne zwycięstwo Rosjanina 117:111.

Pojedynek nie był wielkim widowiskiem, ale Rosjanin zdobył pas WBA International wagi ciężkiej.

W main evencie świetny początek zaliczył Campbell imponując ruchliwością. Nie było jednak tajemnicą, że ukraiński mistrz będzie rósł w siłę z każdą kolejną rundą. Zmęczony Campbell miał problemy z obroną szybkich ciosów "Łomy".

W jedenastej minucie Anglik był liczony przez sędziego, jednak dotrwał do końca dwunastego starcia. Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując 118:109 i 119:108 na korzyść Ukraińca, który wzbogacił się o kolejny pas mistrzowski (WBC).