Konkurs na hasło dopingujące najlepszą młociarkę świata

Inne
Konkurs na hasło dopingujące najlepszą młociarkę świata
fot. Cyfrasport

Wymyślenie hasła dopingującego Anitę Włodarczyk, wracającą do zdrowia po operacji kolana, jest zadaniem uczestników konkursu ogłoszonego przez Stadion Śląski, którego ambasadorem jest dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

- Do konkursu zgłoszono już kilkadziesiąt haseł. Po jego zakończeniu wybrane zostaną trzy najlepsze, a potem wspólnie z Anitą Włodarczyk wyłonimy to jedno, z którym będzie się przygotowywała do występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio – powiedział rzecznik stadionu Adam Pawlicki.

 

Czterokrotna mistrzyni świata z powodu kontuzji i przebytej operacji nie wystąpi w zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. Jej najbliższym celem jest start w 2020 roku na igrzyskach w Tokio i obrona tam mistrzowskiego tytułu.

 

- Bardzo proszę Państwa o trzymanie kciuków. Na pewno nam pomożecie, wymyślając fajne hasło, jeszcze bardziej mobilizujące Anitę. Chociaż ona i tak jest bardzo zafiksowana na tym, by jak najlepiej wypaść w Tokio – zachęcał do udziału w konkursie trener rekordzistki świata Krzysztof Kaliszewski.

 

Włodarczyk od lat przywozi z głównych imprez złote medale. Jest dwukrotną mistrzynią olimpijską, czterokrotną mistrzynią świata i Europy.

 

Wiosną, wraz z Ewą Swobodą i Justyną Święty-Ersetic została ambasadorem Stadionu Śląskiego. Zmieniła też barwy klubowe, przenosząc się ze stołecznej Skry do AZS AWF Katowice, którego zawodniczkami już wcześniej były obie biegaczki.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze