Heynen pogratulował Nawrockiemu. "Może obejmę reprezentację kobiet?"

Siatkówka

Reprezentacja polskich siatkarek zajęła czwarte miejsce podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy. Podopiecznym Jacka Nawrockiego a także samemu trenerowi dobrego wyniku pogratulował selekcjoner drużyny panów Vital Heynen. "Być może powinienem się zastanowić nad objęciem reprezentacji kobiet" - napisał na Twitterze Belg.

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet osiągnęła dobry i dość niespodziewany wynik na mistrzostwach Europy, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Fakt ten nie umknął uwadze selekcjonera drużyny mężczyzn Heynenowi, który za pośrednictwem swojego profilu twitterowego pogratulował ekipie prowadzonej przez Nawrockiego jak również samemu trenerowi. Co więcej, znany z oryginalnego poczucia humoru Belg stwierdził, że zastanowi się nad objęciem jakiejś żeńskiej reprezentacji.

 

"Gratulacje dla selekcjonera Nawrockiego i jego dziewczyn! Czwarte miejsce jest najgorsze dla sportowca, ale trzeba przyznać, że to świetny wynik w kontekście reprezentacji Polski kobiet. PS. Oglądałem cztery mecze biało-czerwonych dziewczyn, czyli więcej niż przez ostatnie dziesięć lat, jeśli chodzi o rywalizację pań! Może powinienem zastanowić się nad objęciem jakiejś żeńskiej reprezentacji?" - napisał na Twitterze Heynen.

 

 

Do turnieju mistrzostw Europy polskie siatkarki nie przystępowały w roli faworytek, jednak weszły w niego bardzo dobrze i w pierwszych trzech meczach pewnie pokonały Słowenię (3:0), Portugalię (3:0) i Ukrainę (3:1). Później przyszła porażka z Belgią w tie-breaku, jednak już w kolejnym spotkaniu, również po pięciu setach, Biało-Czerwone rozprawiły się z Włoszkami, czym przypieczętowały swój awans do 1/8 finału.

 

W nim sprawiły kolejną miłą niespodziankę pokonując Hiszpanię (3:0), a później przyszło pełne zwrotów akcji zwycięstwo nad Niemkami (3:2), dzięki któremu Polska dołączyła do grona czterech najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Ostatecznie podopieczne Nawrockiego przegrały półfinał z Turczynkami (1:3) oraz mecz o brązowy medal z Włoszkami (0:3) i zakończyły turniej na czwartym, najgorszym dla sportowca miejscu.

 

I choć uczucie niedosytu jest w tej sytuacji rzeczą naturalną, to należy stwierdzić, że Polki i tak ugrały na polskim i tureckim parkiecie naprawdę dobry wynik. Przed samą imprezą zdobycie jakiegokolwiek medalu pozostawało w sferze marzeń, a fakt, że ekipie prowadzonej przez Nawrockiego udało się zbliżyć do tego celu, musi zostać doceniony. Mistrzostwa Europy 2019 sprawiły, że po okresie stagnacji żeńskiej reprezentacji Polski, kibice mogą mieć nadzieję na lepsze jutro, co zauważył również Heynen.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu o brązowy medal.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze