Rekord życiowy Bukowieckiego na otwarcie stadionu w Karpaczu

Inne
Rekord życiowy Bukowieckiego na otwarcie stadionu w Karpaczu
fot. PAP

Stadion lekkoatletyczny im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu został oficjalnie otwarty. To jeden z najwyżej położonych tego typu obiektów w Polsce. Już w czwartek odbyły się tam pierwsze zawody, podczas których Konrad Bukowiecki pchnął kulę na odległość 21,99 m.

Stadion w Karpaczu prezentuje się fantastycznie - niebieski tartan, kompletnie wyposażone zaplecze, a do tego m.in. rolkostrada i boisko do gry w piłkę nożną. W pakiecie sportowcy dostają jeszcze piękne widoki na pobliskie góry. Obiekt kosztował 24 miliony złotych i spełnia wszystkie wymogi PZLA.

 

"Wszystko udało się tak zaprojektować, że stadion jest funkcjonalny, a do tego pięknie prezentuje się na tle otaczających nas gór. Jest tu wszystko, aby sportowcy mogli podnosić swoje umiejętności, bo warunki będą mieli doskonałe" - powiedział burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

 

Patronką stadionu została zmarła w zeszłym roku siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich Irena Szewińska. Jęcek liczy, że na stadionie w Karpaczu będą szlifować formę mistrzowie pokroju właśnie Szewińskiej.

 

"Jestem przekonany, że będą do nas przyjeżdżać sportowcy z najwyższej półki. Obiekt już wzbudza duże zainteresowanie różnych związków, w tym PZLA, i klubów sportowych. Poza tym Karpacz dysponuje doskonałą bazą noclegową, a więc nie ma problemu, aby u nas organizować zgrupowania" - dodał.

 

Zaraz po otwarciu stadionu odbył się na nim mityng lekkoatletyczny Karpacz Athletic Open, w którym udział wzięli m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek i Konrad Bukowiecki.

 

Ten ostatni pchnął kulę na odległość 21,99 m, co jest jego rekordem życiowym. O dwa centymetry poprawił wynik z 6 czerwca i mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie.

 

"Lepiej się to wszystko nie mogło ułożyć - piękna pogoda, dużo kibiców i od razu taki wynik. Przecież o tym będzie mówić cała Polska" - cieszył się burmistrz Karpacza.

 

W rzucie dyskiem najlepszy był Małachowski, który uzyskał 63,56, a Lisek skoczył o tyczce 5,80 m.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze