Van De Goor: Postawiłbym własne pieniądze na to, że Polska zdobędzie złoto olimpijskie

Siatkówka

- Gdybym miał postawić duże pieniądze na jedną drużynę, która zdobędzie złoty medal olimpijski w Tokio, to postawiłbym na Polskę - powiedział mistrz olimpijski z 1996 roku z reprezentacją Holandii, Bas Van De Goor.

Marcin Lepa: Wiem, że w Holandii religią jest kolarstwo czy łyżwiarstwo szybkie. Polscy kibice kochają siatkówkę i zdobyli Ahoy Arenę.

 

Bas Van De Goor: To była niesamowita atmosfera. Jedenaście tysięcy fanów zebranych na trybunach, co jest rekordem tej hali podczas meczu siatkarskiego. To w dużej mierze zasługa Polaków, którzy zasiedli na trybunach w liczbie sześciu, siedmiu tysięcy. Ten niesamowity doping nie tylko niósł Polaków, ale także deprymował siatkarzy z Holandii, którzy chyba nie wierzyli do końca, że są w stanie przeciwstawić się Polakom.

 

Walczymy o to, by Polacy ustabilizowali formę i dominowali, walczyli regularnie o medale. Czy reprezentacja Polski jest zespołem, który może zdobyć medal na igrzyskach olimpijskich?

 

Gdybym miał postawić duże pieniądze na jedną drużynę, która zdobędzie złoty medal olimpijski w Tokio, to postawiłbym na Polskę. Macie doświadczenie w wygrywaniu ważnych spotkań, jesteście dwukrotnymi mistrzami świata, a dodatkowo Wilfredo Leona. Nie znam wszystkich zespołów, które będą walczyły na igrzyskach, ale wiem, że Polska jest niesamowicie mocna.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie