Co ze zdrowiem Krychowiaka? Poprosił trenera o zmianę

Lokomotiw Moskwa w niedzielę pokonał na wyjeździe Orenburg 3:2. Bohaterem wyjazdowego spotkania został Grzegorz Krychowiak, który w drugiej połowie poprosił trenera o zmianę. W poniedziałek szkoleniowiec moskiewskiej drużyny Jurij Siomin poinformował o stanie zdrowia reprezentanta Polski i jednocześnie uspokoił kibiców.

„Krycha” zaliczył piękną asystą przy pierwszym golu Dmitrija Barinowa. 65-krotny reprezentant Polski rozegrał 68 minut, ale to wystarczyło do tego, żeby został wybrany zawodnikiem spotkania. Jednak nasz pomocnik nie był w stanie dokończyć meczu i w jego miejsce wszedł Aleksandr Kolomeytsew.

Na szczęście w poniedziałek szkoleniowiec wicemistrzów Rosji uspokoił kibiców Biało-Czerwonych i moskiewskiej drużyny. - Grzegorz ma się dobrze. W ostatnim meczu nie doznał żadnych obrażeń. Poprosił o zmianę z powodu przemęczenia. Co prawda, ma lekko zbity mięsień, ale nic mu nie dolega – wyznał Siomin w rozmowie z rosyjskim portalem Sport24.

Krychowiak w tym sezonie rozegrał 12 meczów w barwach Lokomotiwu. Strzelił w nich 5 goli oraz zanotował 3 asysty. Z kolei w ostatnim spotkaniu ligowym nie zagrał Maciej Rybus. Nasz rodak spędził cały mecz na ławce rezerwowych.