Totolotek Puchar Polski: Skromne zwycięstwo Pogoni Szczecin

W pierwszym środowym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ekipa Pogoni Szczecin zgodnie z oczekiwaniami pokonała Stal Rzeszów 1:0 i awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek. Jedyne trafienie na wagę zwycięstwa zanotował Benedikt Zech.

Rzeszowianie to przedstawiciele drugiej ligi, którzy celują w awans do Fortuna 1 Ligi. Ekipa Stali jest wiceliderem tabeli z punktem straty do Górnika Łęczna. Nie zmienia to jednak faktu, że piłkarze ze stolicy Podkarpacia mieli chrapkę, aby dobrą dyspozycję ligową przełożyć na zmagania w Totolotek Pucharze Polski, gdzie mieli okazję "skrzyżować rękawice" z przedstawicielem PKO Ekstraklasy - Pogonią Szczecin.

Portowcy również nie mogą narzekać na swoją postawę w lidze, gdyż piastują fotel lidera z punktem przewagi nad Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa. Starcie wicelidera drugiej ligi z liderem ekstraklasy musiało ekscytować, ale miało zdecydowanego faworyta.

Atmosfera na stadionie była znakomita. Miejscowi wysoko zawiesili poprzeczkę rywalom, a spora rzesza fanów na trybunach eksplodowała w 27. minucie, gdy do siatki trafił Damian Kostkowski. Arbiter spotkania dopatrzył się jednak spalonego. Do przerwy padł bezbramkowy remis.

Rzeszowianie w drugiej połowie konsekwentnie atakowali, bez kompleksów wobec bardziej renomowanego rywala. Ten jednak zachował się jak wytrawny pięściarz i zadał jeden, ale celny cios w 72. minucie autorstwa Benedikta Zecha. Stal miała jeszcze sporo czasu, aby doprowadzić do remisu i ewentualnej dogrywki, lecz przyjezdni dali radę dowieźć skromny triumf do końca. W obozie gospodarzy zapanował spory niedosyt, ale koniec końców faworyt okazał się lepszy i pozostaje w grze o krajowy puchar.

Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
Bramka: Zech 72

Stal: Gerard Bieszczad - Damian Sierant, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga (80. Damian Michalik), Piotr Głowacki - Dominik Chromiński, Wojciech Reiman, Adrian Ligienza (58. Łukasz Mozler), Michał Nawrot - Grzegorz Goncerz, Artur Pląskowski (69. Tomasz Płonka)

Pogoń: Jakub Bursztyn - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Iker Guarrotxena (78. Srdan Spiridonović), Damian Dąbrowski, Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk (86. Zvonimir Kozulj) - Soufian Benyamina, Michalis Manias (69. Adam Buksa)