Gol Piątka nie wystarczył! Porażka Milanu z Torino (WIDEO)

Piłkarze Milanu przez ponad 45 minut mieli pod kontrolą mecz z Torino. Po przerwie to jednak rywale doszli do głosu i za sprawą dwóch trafień Andrei Belottiego wywalczyli trzy punkty. Wcześniej gola strzelił Krzysztof Piątek.

Mediolańczycy zaczęli sezon bardzo źle. W pięciu kolejkach strzelili zaledwie dwa gole! Brak europejskich pucharów miał im pomóc w nawiązaniu walki z czołówką, jednak z taką grą nie będzie to prosta sprawa. Problem ma nawet Krzysztof Piątek, który do czwartku uzbierał ledwie jednego gola z rzutu karnego. Po przegranych derbach Mediolanu na polskiego napastnika spadła solidna porcja krytyki.

Z kolei Torino świetnie rozpoczęło ten sezon, lecz po dwóch wygranych przyszły dwie porażki oraz odpadnięcie w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza połowa mogła być więc sporym zaskoczeniem. Dlaczego? Otóż piłkarze gości, którzy do tej pory prezentowali się fatalnie w ataku pozycyjnym, a ich gra często usypiała kibiców, zdominowali gospodarzy. Wystarczy powiedzieć, że Torino pierwszy strzał oddało w doliczonym czasie gry. Trzeba też oddać, że gdyby Andrea Belotti się nie poślizgnął, to prawdopodobnie wykorzystałby bład Gianluigiego Donnarummy.

W tym momencie było już 1:0 dla AC Milan. W 17. minucie Lorenzo De Silvestri sfaulował w polu karnym Rafaela Leão, a sędzia Marco Guida podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Krzysztof Piątek i pewnym strzałem pokonał Salvatore Sirigu. To drugie trafienie Polaka w tym sezonie.

Goście nie zrobili jednak wszystkiego, by zakończyć emocje w tym meczu. Torino zagrało znacznie lepiej w drugiej połowie, wykorzystując błędy gości. A tych było kilka... Wyrównał w 72. minucie Andrea Belotti. Donnarumma miał piłkę na rękach, ale odbił ją do własnej siatki.

Po chwili Belotti zdobył drugą bramkę. W pewnym sensie... sam sobie asystował, gdyż jego kiks zamienił się po chwili w efektowny strzał przewrotką.

Torino - AC Milan 2:1 (0:1)

Bramki: Belotti 72, 78 - Piątek 18 (k)

Torino: Sirigu - Izzo, Lyanco (57 Ansaldi), Bremer - De Silvestri, Baselli, Rincon, Aina (83 Djidji) - Verdi (66 Berenguer) - Zaza, Belotti.

AC Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Hernandez - Kessie, Bennacer (78 Bennacer), Calhanoglu - Suso - Piątek, Leao (65 Bonaventura).

Żółte kartki: Lyanco, Zaza, Belotti, Aina - Bennacer, Hernandez.

Czerwona kartka: Reina (72, poza boiskiem)

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.