Jest poprawa stanu zdrowia Sundstroema

Żużel
Jest poprawa stanu zdrowia Sundstroema
fot. Cyfrasport

"Stan bezpośredniego zagrożenia życia minął" - to najważniejszy komunikat jaki przekazują lekarze ze szpitala w Piekarach Śląskich, gdzie przebywa żużlowiec PGG ROW-u Rybnik, Linus Sundstroem. Szwedzki zawodnik brał udział w niebezpiecznym wypadku w niedzielę na torze w Gdańsku.

Do wypadku doszło podczas niedzielnego turnieju pamięci Henryka Żyto w drugim wyścigu zawodów. Walka o trzecie miejsce rozgorzała między Kimem Nilssonem a Sundstroemem. Na początku drugiego okrążenia pierwszy z wymienionych dał się nieco ponieść brawurze i uderzył w swojego rodaka. Motocykle obu zawodników się sczepiły i obaj z dużą prędkością wpadli w nadmuchiwane bandy na pierwszym łuku.

 

Po szczegółowych badaniach okazało się, że stan Szweda jest na tyle poważny, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. W czwartkowe popołudnie polski klub żużlowca przekazał jednak nowe informacje na temat jego stanu zdrowia.

 

"Przekazujemy informacje na temat zdrowia naszego zawodnika przebywającego w szpitalu w Piekarach Śląskich. Otrzymaliśmy je od lekarzy z tego ośrodka dzisiaj po południu:

 

- Stan bezpośredniego zagrożenia życia minął. Mimo to, Linus wciąż pozostanie na Oddziale Intensywnej Terapii szpitala w Piekarach. Decyzja o przeniesieniu na inny oddział być może zostanie podjęta jutro lub w sobotę. Wszystko zależy od postępów w leczeniu.

 

- Linus jest wciąż prowadzony na piekarskim OIOM-ie pod nadzorem neurochirurga.

 

- W zależności od postępów w leczeniu bieżącym, operacja złożenia złamanego uda może odbyć się we wtorek. Termin operacji kości ramienia nie jest jeszcze znany" - czytamy w komunikacie triumfatora tegorocznych rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej.

 

O stanie zdrowia Sundstroema będziemy informować na bieżąco.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze