Toniutti: Polacy to najlepsza drużyna świata

W drugim półfinale siatkarskich mistrzostw Europy Francja przegrała z Serbią 2:3 i to właśnie "Trójkolorowi" zawalczą z reprezentacją Polski o brązowy medal. Po meczu rozczarowania z porażki nie krył Benjamin Toniutti, rozgrywający Francuzów. Podkreślił także, że "Biało-Czerwoni" to najlepsza drużyna świata i nie wolno jej lekceważyć.

Benjamin Toniutti (rozgrywający reprezentacji Francji): Mieliśmy w tym meczu lepsze i gorsze momenty. Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale potem przydarzyły się nam kłopoty z koncentracją. Serbowie to dużej klasy zespół i to wykorzystał. Nie mamy dużo czasu na regenerację przed meczem o brąz, ale musimy być na niego gotowi. Polacy to obecnie najlepsza drużyna świata. Widzieliśmy ich półfinał ze Słoweńcami, którzy zagrali wtedy niesamowicie. Przy wsparciu licznej publiczności gra się wspaniale, czuć wsparcie z trybun. Mam nadzieję, że jutro nam to pomoże.

Srecko Lisinac (środkowy reprezentacji Serbii): To spotkanie kosztowało nas dużo sił i emocji. Trzeba dać z siebie wszystko, by pokonać taką drużynę jak Francja. O naszym zwycięstwie przesądziła skuteczna zagrywka. Już w pierwszym secie poczuliśmy, że możemy nawiązać walkę z "Trójkolorowymi". Przytrafiały nam się jeszcze wówczas błędy, ale byliśmy pewni siebie. Później sporo krzywdy zagrywką zrobił nam Earvin N'Gapeth, ale przetrwaliśmy to. Wziąłbym w ciemno taki dramatyczny przebieg finału, jeśli byśmy wygrali. Jak obstawiam wynik meczu o brąz? Myślę, że zakończy się w pięciu setach. Nie widziałem zbyt wiele meczu Polaków ze Słoweńcami. Biało-czerwoni byli faworytem całej imprezy, ale sprawdzili na własnej skórze, jak trudno się gra z rywalem, który ma za sobą taką publiczność jak Słoweńcy. Nie zawsze wygrywa drużyna teoretycznie lepsza. W polskim zespole są zawodnicy, którzy są w stanie nękać Francuzów zagrywką i nie jest to tylko Wilfredo Leon.