PŚ siatkarzy 2019: Polska – Japonia. Relacja i wynik na żywo

W drugiej kolejce spotkań Pucharu Świata siatkarzy reprezentacja Polski zmierzy się w Fukuoce z Japonią. Obie ekipy rozpoczęły turniej od zdecydowanych zwycięstw. Relacja na żywo z meczu Polska – Japonia na Polsatsport.pl od godziny 12.20.

W pierwszej kolejce spotkań Polacy pokonali reprezentację Tunezji 3:0. Rywale z Afryki sprawili im kłopoty jedynie w drugiej partii, dwa pozostałe sety zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem biało-czerwonych. Trener Vital Heynen wystawił w tym meczu eksperymentalny skład, w którym zabrakło uczestników zakończonych kilka dni wcześniej mistrzostw Europy. W podobnym zestawieniu mają zagrać Polacy również w konfrontacji z gospodarzami.

Siatkarze Japonii powinni być bardziej wymagającym rywalem od reprezentacji Tunezji. Przed własną publicznością chcą pokazać się z jak najlepszej strony, co udowodnili już w pierwszym meczu z Włochami. Pokonali faworyzowanego przeciwnika w trzech setach.

Polacy wygrali sześć poprzednich spotkań z reprezentacją Japonii. Ostatni raz obie ekipy zmierzyły się w fazie interkontynentalnej tegorocznej edycji Ligi Narodów. Mecz rozegrano 28 czerwca w Lipsku, a Polacy zwyciężyli 3:1. Ostatnia porażka z Japończykami miała miejsce w listopadzie 2009 roku w Osace – w meczu Pucharu Wielkich Mistrzów polscy siatkarze ulegli gospodarzom 2:3.

Relacja na żywo z meczu Polska – Japonia w środę 2 października na Polsatsport.pl od godziny 8.00.