Cheruiyot był poza zasięgiem rywali. Od początku narzucił mocne tempo, którego nikt nie był w stanie utrzymać. To największy sukces w karierze 23-letniego biegacza. Za jego plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium.

 

Lewandowski zaczął spokojnie - po 800 metrach był 10., a po następnym okrążeniu ósmy. Końcówka w jego wykonaniu była jednak imponująca. Poprzedni najlepszy rezultat w kraju również należał do niego i był o 0,49 s gorszy. Ustanowił go w trakcie sierpniowych zawodów Diamentowej Ligi w Paryżu.

 

32-letni Polak zrewanżował się Jakobowi Ingebrigtsenowi za ubiegłoroczną porażkę w finale mistrzostw Europy. W niedzielę Norweg był tuż nim z wynikiem 3.31,70.

 

Sześć medali zdobyli polscy lekkoatleci w zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Dausze. Ostatniego dnia, oprócz Lewandowskiego, srebro wywalczyła kobieca sztafeta 4x400 m. Wcześniej w rzucie młotem złoto zdobył Paweł Fajdek, srebro - Joanna Fiodorow, natomiast brąz - Wojciech Nowicki. Trzeci w skoku o tyczce był też Piotr Lisek.