WTA Finals: Kvitova szóstą uczestniczką

Petra Kvitova jako szósta zapewniła sobie udział w turnieju WTA Finals, który odbędzie się w dniach 27 października - 3 listopada w Shenzhen - poinformowała organizacja zajmująca się kobiecym tenisem. Czeszka po raz siódmy wystąpi w kończącej sezon imprezie masters.

Kvitova w tym roku wygrała dwa turnieje - w Sydney oraz Stuttgarcie i dotarła dwukrotnie do finału - w wielkoszlemowym Australian Open i w Dubaju. W minionym tygodniu startowała w Pekinie, gdzie odpadła w ćwierćfinale.

Przed 29-letnią zawodniczką awans do WTA Finals wywalczyły: Australijka Ashleigh Barty, Czeszka Karolina Pliskova, Rumunka Simona Halep, Kanadyjka Bianca Andreescu oraz Japonka Naomi Osaka. Do obsadzenia zostały jeszcze dwa miejsca.

Kvitova ma na koncie sześć występów w mastersie. Triumfowała raz - w debiucie w 2011 roku, gdy przeszła przez całe zawody niepokonana. Tylko cztery tenisistki wygrały ten turniej, startując w nim po raz pierwszy. W decydującym spotkaniu wystąpiła jeszcze cztery lata temu, ale wówczas musiała w nim uznać wyższość Agnieszki Radwańskiej.