Puchar Świata: Polska - Egipt. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Przed nami już 7. kolejka rozgrywanych w Japonii zmaganiach w Pucharze Świata siatkarzy. Reprezentacja Polski wczesnym rankiem czasu polskiego zagra z Egiptem. Zdecydowanym faworytem są rzecz jasna podopieczni Vitala Heynena, którzy będą celować w szósty triumf i umocnienie się w czubie tabeli. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Egipcjanie plasują sie na ósmym miejscu w tabeli z bilansem dwóch zwycięstw oraz czterech porażek, które ponieśli w czterech ostatnich konfrontacjach. O przerwanie złej passy nie będzie im tak łatwo, ponieważ na ich drodze czekają już rozpędzeni mistrzowie świata.

 

Polacy po porażce z USA 1:3, zwyciężyli odpowiednio Argentynę 3:1, Włochów 3:0 oraz Rosjan 3:1. Komplet punktów w tych spotkaniach spowodował, że Biało-Czerwoni znajdują się na trzecim miejscu z bilansem pięciu zwycięstw i porażki, tracąc punkt do drugich Stanów Zjednoczonych oraz trzy oczka do liderujących Brazylijczyków. Biorąc pod uwagę, że w ten sam dzień dojdzie do szlagierowego starcia wicelidera z liderem, ewentualny triumf naszych siatkarzy za pełną pulę przybliży ich do pierwszej dwójki w klasyfikacji.

 

Polacy z Egipcjanami, którzy w czwartek musieli uznać wyższość Italii 0:3, nie mieli w ostatnim czasie zbyt wielu okazji do konfrontacji. Ostatni taki mecz odnotowano 7 sierpnia 2016 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wówczas zgodnie z planem, mistrzowie świata wygrali bez straty seta. Podobny wyczyn miał miejsce rok wcześniej na poprzedniej edycji Pucharu Świata. Nie pozostaje zatem nic innego jak powtórzyć ten sam scenariusz, bez względu na skład w jakim wystąpią Biało-Czerwoni.

 

WYNIKI I TABELA PUCHARU ŚWIATA SIATKARZY

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Egipt od godz. 5:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze