Sędziowie zgubili punkt! Ogromne zamieszanie w meczu Polska – Egipt

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu 7. kolejki Pucharu Świata siatkarzy Polska – Egipt. W drugim secie sędziowie stolikowi źle policzyli punkty i dopiero po protestach trenera i zawodników reprezentacji Egiptu, naprawili swój błąd.

Przy stanie 9:7 dla Polski Egipcjanie zablokowali atak Łukasza Kaczmarka i wygrali długą akcję. Zrobiło się więc 9:8. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Artur Szalpuk, a na tablicy świetlnej pojawił się wynik... 10:7!

W tej sytuacji trener reprezentacji Egiptu Gido Vermeulen zaczął protestować. Dyskusje trwały długo, a w pewnym momencie włączyli się do nich również polscy siatkarze. Ostatecznie wynik skorygowano na 10:8, choć Egipcjanie sugerowali, że set powinien być powtórzony od stanu 9:8.

Polska wygrała z Egiptem 3:0 (25:19, 25:18, 25:16 ). To szóste zwycięstwo biało-czerwonych tej edycji Pucharu Świata. Kolejnym rywalem podopiecznych Vitala Heynena będzie w piątek reprezentacja Australii.