UFC: Jędrzejczyk jak za najlepszych czasów! Zdominowała rywalkę w każdej rundzie

Sporty walki

Na tak walczącą Joannę Jędrzejczyk czekali polscy fani! Na gali UFC w Tampie była mistrzyni kategorii słomkowej zademonstrowała to, za co pokochali ją ludzie na świecie. W każdej rundzie miała przewagę, co potwierdzają statystyki. Nasza zawodniczka miała ponad trzy razy więcej znaczących ciosów niż rywalka.

Wiele osób mogło obawiać się formy polskiej zawodniczki ze względu na informacje, jakie pojawiły się w środku tygodnia. Według nich Jędrzejczyk mogła nawet nie zmieścić się w limicie wagi słomkowej. Tak się jednak nie stało. Polka najpierw zrobiła swoje na ceremonii ważenia, a następnie w oktagonie. Od początku złapała swój rytm, dobrze czuła dystans i kopała jak w najlepszych walkach.

 

Jedyną nadzieją Michelle Waterson były zajścia za plecy i szukanie duszenia. W trzeciej rundzie to mogło nawet się udać, ale Jędrzejczyk przetrwała trudny moment i wróciła do obijania rywalki. Jej kombinacje naprawdę mogły się podobać. Po pięciu rundach sędziowie zgodnie wypunktowali jej wygraną (2x 50:45, 49:46).

 

To, co rzucało się w oczy po zakończonej walce, to różnica w znaczących ciosach. Wyglądało to w ten sposób:

 

Statystyki ciosów (runda po rundzie)

 

I runda - 31:11
II runda - 34:15
III runda - 36:7
IV runda - 46:12
V runda - 33:13

 

Wszystko oczywiście na korzyść Jędrzejczyk. Łącznie daje to 180 do 58. Ponad trzy razy więcej! Dodatkowo Polka sfinalizowała trzy obalenia przy jednym rywalki. Z 347 uderzeń 226 doszło do celu, co daje 65% skuteczności. Dla porównania "Karate Hottie" atakowała na poziomie 41% (71 ze 174).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie