Puchar Świata: Lucarelli "show" w polu zagrywki! Bezradność Japończyków

Reprezentacja Brazylii po poniedziałkowym zwycięstwie z gospodarzami Pucharu Świata - Japonią 3:1 zapewniła sobie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Duża w tym zasługa Ricardo Lucarelliego, który na początku trzeciego seta znakomicie zaprezentował się w polu serwisowym.

Przy takich indywidualnościach jakimi dysponuje Brazylia, reprezentacji Japonii było niezmiernie ciężko urwać punkty faworytom. Najlepszym przykładem był początek trzeciego seta. W pole zagrywki wszedł Lucarelli, którego serwisy okazały się nie do opanowania przez Azjatów.

27-latek był zarówno autorem punktowych zagrywek oraz asów serwisowych. Dzięki niemu Canarinhos odskoczyli na 5:0, wygrywając ostatecznie tego seta do 14, a cały mecz 3:1. To pozwoliło siatkarzom z Ameryki Południowej świętować triumf w tegorocznym Pucharze Świata na kolejkę przed końcem zmagań.