Polak strzelił gola głową... z połowy boiska (WIDEO)

Polski obrońca angielskiego Basford United FC, Stefan Galiński niespodziewanie stał się gwiazdą internetu. Wszystko dzięki efektownemu trafieniu głową, które zanotował w spotkaniu przeciwko FC United (3:1).

Galiński wpisał się na listę strzelców w 62. minucie meczu ósmej ligi. Defensor mocno uderzył piłkę głową, która przelobowała niepewnie interweniującego bramkarza drużyny przeciwnej i wpadła do bramki. Kandydat do gola roku!

Angielscy dziennikarze zauważyli, że w przeszłości wielu piłkarzy zdobyło bramki z okolic połowy boiska. Do tego grona zaliczyć trzeba między innymi Davida Beckhama czy Rivaldo. Efektowne trafienia notowali jednak kopiąc piłkę, a nie, jak Galiński, uderzając ją głową.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny Polaka. 25-latek od wielu lat występuje na angielskich boiskach. Grał między innymi w juniorskich ekipach Derby County czy Stoke City.