PŚ w skokach: Powrót mistrza olimpijskiego możliwy jeszcze w najbliższym sezonie

Zimowe
PŚ w skokach: Powrót mistrza olimpijskiego możliwy jeszcze w najbliższym sezonie
fot. Cyfrasport

Niewykluczone, że Andreas Wellinger wróci na skocznię jeszcze w najbliższym sezonie - poinformowała dyrektor sportowa Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV) Karin Orgeldinger. Mistrz olimpijski z Pjongczangu na obiekcie normalnym latem doznał poważnej kontuzji kolana.

- Postępy w rehabilitacji są widoczne każdego dnia. Wszystko idzie zgodnie z planem - przyznała Orgeldinger po spotkaniu z zawodnikami w Laupheim i dodała, że coraz lepiej czuje się też Severin Freund, który ostatnie sezony miał zmarnowane z powodu kłopotów zdrowotnych.

 

24-letni Wellinger w czerwcu doznał zerwania więzadeł krzyżowych przednich i musiał poddać się operacji. Początkowo mówiono, że najbliższy sezon zimowy będzie dla niego stracony, a celem narciarza będzie jak najlepsze przygotowanie się do mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2021 roku. Teraz pojawiła się opcja, że już w lutym 2020 wróci na skocznię.

 

- Trzeba być jednak ostrożnym i cierpliwym. To mozolna praca. Lekarze, fizjoterapeuci i trenerzy nad wszystkim czuwają - zaznaczyła Orgeldinger.

 

Poprzedni sezon zimowy nie był zbyt dobry w wykonaniu Wellingera. Tylko raz stanął na podium konkursu Pucharu Świata, a zmagania zakończył na 18. miejscu w klasyfikacji generalnej. 31-letni Freund, były mistrz świata z 2015 roku na dużym obiekcie, w lutym przeszedł operację łękotki i niedługo powinien dołączyć do kolegów trenujących na skoczni.

 

Latem opiekunem niemieckich skoczków został Austriak Stefan Horngacher, który do kwietnia tego roku szkolił Biało-Czerwonych. Pierwsze zawody Pucharu Świata w dniach 23-24 listopada w Wiśle.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze