LSK: ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Mecze łódzkich kubów zawsze przynoszą kibicom wiele emocji i są bardzo zacięte. ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź spotkały się w finale poprzedniego sezonu i choć we wszystkich trzech spotkaniach górą był ŁKS, to każde ze starć rozstrzygało się w tie-breaku. Już w 3. kolejce LSK siatkarki Grot Budowlani będą miały okazję do rewanżu. Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport.

Pojedynki dwóch łódzkich drużyn siatkarek stały się ważnymi wydarzeniami nie tylko dla kibiców obu klubów, ale także całych rozgrywek ekstraklasy. Rozgrywane przy pełnych trybunach ostatnie ligowe starcia ŁKS Commercecon i Grot Budowlanych decydowały bowiem nie tylko o prymacie w mieście, ale o tym, która z drużyn sięgnie po tytuł. Po trzech zwycięstwach po tie-breaku trafił on do siatkarek ŁKS, które w środę będą formalnym gospodarzem.

 

Tym razem łódzkie ekipy spotkają się na początku rozgrywek, ale w obu klubach podkreślają rangę tego meczu. - To prawdziwe święto siatkówki, dla łodzian, kibiców, ale też samych siatkarek i zdaje sobie z tego sprawę każda z dziewczyn, która grała w naszym mieście. Osobiście bardzo cieszę się, bo to nie jest zwykła ligowa konfrontacja. Derbową atmosfera jest wyjątkowa. Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba tych meczów będzie podoba, jak w poprzednim - przyznała kapitan mistrzyń kraju Izabela Kowalińska.

 

Z kolei kapitan Grot Budowlanych Charlotte Leys, która do tej pory nie miała okazji występować w derbach Łodzi, przyznała, że słyszała już od koleżanek z zespołu o głośnym dopingu fanów. Jak jednak zapewniła Belgijka, nie wpłynie on na nią deprymująco. - W Turcji grałam w derbach Stambułu pomiędzy Galatasaray a Fenerbahce i było naprawdę głośno. Poradzę sobie z presją i moja drużyna również – dodała 30-letnia przyjmująca.

 

Oba zespoły przystąpią do spotkania z dwoma zwycięstwami. Broniące tytułu siatkarki ŁKS zdobyły w nich komplet punktów, pokonując Energę MKS Kalisz 3:0 i E.Leclerc Radomkę Radom 3:1, zaś wicemistrzynie kraju wygrały z Bank Pocztowy Pałacem Bydgoszcz 3:2 i Energą MKS Kalisz 3:0.

 

Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport. Początek od godziny 20:30.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze