MB Boxing Night 6: Łaszczyk wraca do poważnej gry

Sporty walki
MB Boxing Night 6: Łaszczyk wraca do poważnej gry
fot. Informacja prasowa

Grupa MB Promotions przygotowała dla kibiców kolejne, ciekawe zestawienie, które wylądowało w karcie walk MB Boxing Night 6. Powracający na odpowiednie tory i gry o duże cele Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO) zmierzy się z wymagającym Ukraińcem Oleksandrem Yegorovem (20-2-1, 10 KO). Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej.

Kamil Łaszczyk do tej pory w zawodowym boksie stoczył 26 zwycięskich walk i nie zaznał jeszcze goryczy porażki. 28-latek miał w ostatnim czasie lepsze i gorsze momenty w sportowym życiu, ale nigdy nie unikał dużych wyzwań. Wydaje się, że w końcu popularny "Szczurek" otrzyma szansę, która pozwoli mu wrócić na odpowiednie tory, a co najważniejsze - również o wysokie cele.

 

Na gali MB Boxing Night 6 pięściarz z Wrocławia zmierzy się z Oleksandrem Yegorovem. Ukrainiec w 23 zawodowych walkach tylko dwukrotnie musiał uznać wyższość cenionych rywali - Gavina McDonnella oraz Luki Rigoldiego. Yegorov cały czas zajmuje czołowe lokaty w europejskich rankingach kategorii super koguciej i jest jednym z głównych pretendentów do otrzymania szansy na walkę o tytuł EBU.

 

Łaszczyk mówi otwarcie, że nie ma już czasu na walki, które dodają mu wygrane do rekordu i przyszedł odpowiedni czas, aby mierzyć się z najlepszymi na świecie i udowodnić swoją wartość sportową. Yegorov również do Polski nie przyjeżdża tylko po wypłatę i chce sprawić niespodziankę przed publiką w naszym kraju. Dlaczego warto obejrzeć ten pojedynek?

 

- Łaszczyk podczas pobytu w USA szedł do przodu, cały czas. Pokonał w 2012 roku m.in. Tevina Farmera, aktualnego mistrza świata, choć jeszcze wtedy nieznanego. Ostatnią poważną walkę jednak Polak stoczył w 2015 roku z Oscaurisem Friasem. Od tego czasu stoczył zaledwie pięć walk w ciągu czterech lat i dodatkowo jak dla niego z wątpliwej klasy rywalami z łącznym bilansem 47-85-9. Grupa MB Promotions wspólnie z Kamilem popracują, aby powrócić na odpowiednie tory. Wygrana z czwartym w rankingu EBU Oleksandrem Yegorovem z pewnością zapewni "Szczurkowi" powrót do gry o najwyższe cele - ocenia organizator Mateusz Borek z grupy MB Promotions.

 

Starcie zostało zakontraktowane na osiem rund w kategorii piórkowej. Gala MB Boxing Night 6 odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej.

 

Karta walk MB Boxing Night 6:

 

Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) vs Ryan Ford (16-5, 11 KO)

TBA vs TBA

Patryk Szymański (20-2, 10 KO) vs Andrii Velikovskyi (15-2-1, 9 KO)

Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO) vs Oleksandr Yegorov (20-2-1, 10 KO)

Sebastian Ślusarczyk (6-0, 4 KO) vs Dariusz Sęk (28-5-3, 10 KO)

Kamil Gardzielik (9-0, 3 KO) vs Mikalai Kuzmitski (11-0, 9 KO)

Kamil Młodziński (11-5-4, 6 KO) vs Jakub Dobrzyński (4-2, 1 KO)

 

Bilety dostępne na ebilet.pl.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze