Makuszewski: Nie lekceważymy pucharu. W maju chcemy zagrać w finale!

- W dwóch spotkaniach z drużynami z niższych lig pokazaliśmy, że nie lekceważymy Totolotek Pucharu Polski. Naszym celem jest finał - powiedział po wygranym przez Lecha Poznań 4:0 meczu z Resovią pomocnik Kolejorza Maciej Makuszewski.

Grzegorz Michalewski: Lech Poznań w najlepszy możliwy sposób udowodnił w Rzeszowie, że kryzysu w klubie nie było.

Maciej Makuszewski: No nie. Dziś mieliśmy plan na spotkanie, który zrealizowaliśmy. Wygraliśmy i gramy w następnej rundzie.

To było do przewidzenia, że gospodarze zaczną z animuszem i pokażą, że nie przez przypadek są liderem II ligi? Jaka była wasza strategia?

Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się, iż Resovia zacznie mocno i agresywnie. Przetrwaliśmy to, a później Christian Gytkjaer znalazł się w dwóch dobrych sytuacjach i do przerwy prowadziliśmy 2:0. To nas jednak nie uśpiło, po przerwie strzeliliśmy kolejną bramkę i do końca kontrolowaliśmy mecz.

Teraz na fali do Ekstraklasy i do finału Totolotek Pucharu Polski?

To jest nasz cel. Po to gramy w Pucharze. W dwóch spotkaniach z drużynami z niższych lig pokazaliśmy, że nie lekceważymy tych rozgrywek i nie kalkulujemy. Naszym celem jest przygotowanie się na maj.