PlusLiga: Uczcić urodziny Toniuttiego. Mistrz wkracza do akcji

Siatkówka
PlusLiga: Uczcić urodziny Toniuttiego. Mistrz wkracza do akcji
fot. Cyfrasport

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrają w środę swój pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi. Rywalem mistrzów Polski będzie MKS Będzin, który w sobotę w stolicy uległ Projektowi Warszawa 1:3. Kędzierzynianie pauzowali, ich spotkanie z beniaminkiem z Suwałk zostało przełożone na 6 listopada. W starciu z MKS-em podopieczni trenera Nikoli Grbica są faworytami, zwycięstwem mogą uczcić 30. urodziny swojego rozgrywającego Benjamina Toniuttiego.

Francuski rozgrywający gra w Kędzierzynie-Koźlu od sezonu 2015/2016, trzy razy zdobył z ZAKSĄ tytuł mistrza Polski. Tydzień przed inauguracją obecnych rozgrywek PlusLigi zdobył ze swoją drużyną kolejne trofeum - Superpuchar Polski. Zwycięstwo 3:1 nad Projektem Warszawa było dla drużyny trenera Grbica pierwszą okazją do zaprezentowania siły.

 

To był wyjątkowo udany sprawdzian, tym bardziej, że jak podkreślał szkoleniowiec, na tym etapie trudno było o zgranie i optymalną formę. Przed meczem siatkarze mistrza Polski praktycznie nie mieli okazji do wspólnych treningów, większość wróciła do klubu po meczach reprezentacji. Przełożenie spotkania z ekipą z Suwałk zapewne wyszło kędzierzynianom na dobre. Uniknęli długiej podróży, wykorzystując wolny termin na wspólną pracę. Jej efekty mają być widoczne już w środę. Gospodarze zapraszają na mecz i... zachęcają do wspólnego zaśpiewania kapitanowi "Sto lat...".

Czas bez wątpienia będzie działać na korzyść ZAKSY. To samo można powiedzieć o środowym rywalu, który mocno przebudował skład po sezonie zakończonym na ostatnim, trzynastym miejscu. Na ławce trenerskiej klubu z Zagłębia pojawił się Jakub Bednaruk, który postawił na połączenie młodości z doświadczeniem. Szeregi MKS-u zasilili m.in. Dawid Dryja, Rafał Sobański czy Dawid Gunia, nie zabrakło wzmocnień zawodnikami zagranicznymi. Wrócił Tyler Sanders, a hitem transferowym było pozyskanie Irańczyka Fayaziego.

 

Pierwsza kolejka nie była szczęśliwa dla MKS-u, chociaż zespół Bednaruka miał szansę na wywiezienie punktów ze stolicy. Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Superlak, zdobywca 21. punktów, największym wsparciem był dla niego Dawid Dryja (18 pkt.). Będzinianie wykazali się skutecznością w bloku, powstrzymując rywali w ten sposób jedenaście razy.

 

Z MKS-em Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się kilka razy w okresie przygotowawczym, mecze kontrolne ułożyły się po myśli mistrza Polski. Jednak obie ekipy nie występowały wówczas w pełnych składach.

 

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin rozpocznie się w środę o godzinie 18:30.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABEL PLUSLIGI SIATKARZY

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze