Bach: Japończycy zasłużenie słyną z dobrej organizacji

Inne
Bach: Japończycy zasłużenie słyną z dobrej organizacji
fot. PAP

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach chwali organizatorów przyszłorocznych igrzysk w Tokio za przygotowania. Przyznał jednak, że trzeba jeszcze popracować nad kwestią ochrony sportowców i kibiców przed upałem.

Przyszłoroczne igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia. - Tokio na rok przed igrzyskami jest najlepiej przygotowanym miastem, jakie kiedykolwiek widziałem. Japończycy słyną - i znów pokazują, że zasłużenie - z dobrej organizacji, precyzji i wydajności. Są oczywiście jeszcze pewne kwestie, które wymagają uwagi. Dlatego przeprowadzamy próby przedolimpijskie, żeby sprawdzić każdy szczegół - zapewnił.

 

MKOl ogłosił niedawno plan przeniesienia maratonu olimpijskiego i chodu sportowego do Sapporo, gdzie temperatury w terminie igrzysk są znacznie niższe. - Zdrowie sportowców jest na pierwszym miejscu. Będą tak czy inaczej mieli wstęp do wioski olimpijskiej przed swoimi występami lub po nich, mogą wziąć udział w ceremoniach. Zastanawiamy się też nad przeniesieniem dekoracji na Stadion Olimpijski w Tokio - wspomniał Bach.

 

Przyznał też, że skalę problemu uwidoczniły tegoroczne lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dausze, gdzie maratończycy i chodziarze skarżyli się na upały i wilgotność, mimo iż startowali w późnych godzinach wieczornych i nocą. - Jesteśmy świadomi tego problemu już od jakiegoś czasu, ale Dauha rzeczywiście pokazała, że nasze dotychczasowe działania mogą być niewystarczające - zaznaczył Bach, który przewodniczącym MKOl został we wrześniu 2013 roku, zastępując Belga Jacquesa Rogge.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze