Prezes Aluronu Virtu Warty CMC: Rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad nową halą

Siatkówka

- Liczba zainteresowanych meczami Aluronu Virtu CMC cały czas rośnie, a hala pęka w szwach. Niestety nie wszyscy mieszczą się na trybunach i pojawia się wiele głosów niezadowolenia. Rozpoczęliśmy więc prace koncepcyjne nad projektem nowej hali i planujemy sprezentować kibicom większy obiekt - powiedział prezes Aluronu Virtu CMC Kryspin Baran.

Tomasz Swędrowski: Czy wyobrażał pan sobie tak udany początek sezonu? Przypomnijmy, że Aluron Virtu CMC ma na koncie zwycięstwa 3:2 nad Cuprum Lubin i 3:1 nad AZS Olsztyn.

 

Kryspin Baran: Za nami otwarcie marzeń... Tym bardziej że nie tylko wygraliśmy dwa pierwsze mecze, ale zaprezentowaliśmy również otwartą i miłą dla oka siatkówkę.

 

Czy poprzedni sezon był dla pana zadowalający? Liczył pan na coś więcej, czy czwarte miejsce trzeba uznać za duży sukces?

 

Z perspektywy czasu bardzo się cieszymy, że zajęliśmy czwarte miejsce. Jeżeli wspięlibyśmy się wyżej, to mielibyśmy na sobie większą presję i być może zbyt wysokie wyobrażenie o sobie. Udowodniliśmy jednak, że jesteśmy w stanie osiągać świetne wyniki i do czołówki tracimy naprawdę niewiele. Dzięki temu w tym sezonie jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani, by sięgnąć po coś więcej.

 

Jakie zmiany zaszły w Zawierciu od poprzedniego sezonu?

 

To już nasz trzeci sezon w PlusLidze, więc doświadczenie jest odpowiednio większe. Okrzepliśmy też pod względem organizacyjnym. Poza tym kontynuujemy budowę składu, chcemy bić się o wyższe cele i być lepszym zespołem.

 

Jakie będą te cele? Czy awans do półfinału to minimum?

 

Na pewno chcemy awansować do półfinału, ale ponadto chcielibyśmy coś wygrać. Będziemy mieli trzy szanse, ponieważ do wygrania jest mistrzostwo, Puchar Polski i Puchar Challenge. Świetnie byłoby zakończyć sezon z jakimkolwiek pucharem lub medalem PlusLigi. Wiadomo że skład naszej drużyny zakłada wyszarpanie jak najwięcej z Pucharu Challenge i chcemy po niego sięgnąć, ale nie skreślamy naszych szans w innych rozgrywkach.

 

Jedno się w Zawierciu nie zmienia, a nawet jest pod tym względem coraz lepiej. Mam na myśli kibiców, którzy tworzą świetną atmosferę do gry w siatkówkę.

 

Liczba zainteresowanych meczami Aluronu Virtu CMC cały czas rośnie, a hala pęka w szwach. Niestety nie wszyscy mieszczą się na trybunach i pojawia się wiele głosów niezadowolenia. Rozpoczęliśmy więc prace koncepcyjne nad projektem nowej hali i planujemy sprezentować kibicom większy obiekt.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

Tomasz Swędrowski, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze