Trener Miedzi Legnica: Ukłony dla mojego zespołu

Na początek 16. kolejki piłkarze Miedzi Legnica wygrali z Radomiakiem Radom 3:1. Gospodarze pozostają niepokonani na własnym stadionie. Podopieczni Dominika Nowaka dzięki wynikom w Legnicy stają się poważnymi pretendentami do awansu. - Wielkie ukłony za ten mecz dla mojego zespołu. Muszę pochwalić piłkarzy za to, jak realizowali założenia taktyczne - powiedział trener Miedzi Legnica po wygranym meczu.

Przed sobotnim meczem Radomiak był liderem pierwszej ligi, a Miedź zajmowała szóste miejsce, dające prawo gry w barażach o awans do ekstraklasy. W Legnicy nie ukrywano, że pojedynek z zespołem z Radomia jest bardzo ważny w kontekście walki o bezpośredni awans. Zespół trenera Nowaka zagrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie i wygrał 3:1, strzelając trzy gole już w pierwszej połowie.

Szkoleniowiec legniczan nie ukrywał radości na konferencji po spotkaniu. - Wielkie ukłony dla mojego zespołu. Muszę pochwalić piłkarzy za to, jak realizowali założenia taktyczne. Nie kalkulowaliśmy, mimo iż w tygodniu graliśmy mecz pucharowy z dogrywką i mogliśmy czuć zmęczenie. Widać było dynamikę w poczynaniach mojej drużyny i pomysł na grę. Dobrze wyglądała też gra w defensywie - podsumował szkoleniowiec Nowak.

W zupełnie odmiennym nastroju był trener Radomiaka Dariusz Banasik, który przyznał, że Miedź wygrała zasłużenie. - Byliśmy zespołem zdecydowanie słabszym, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy straciliśmy trzy gole. Popełnialiśmy proste błędy, które przeciwnik wykorzystał. Miedź była też bardziej agresywna i grała z większym polotem - skomentował Banasik.

Radomiak jest nadal na pierwszym miejscu, ale czy je utrzyma po 16. kolejce będzie zależeć od innych spotkań. Miedź natomiast przesunęła się na czwartą pozycję i ma trzy punkty straty do zespołu z Radomia.