Kiedy Pudzianowski zakończy karierę? "Jeszcze kilka razy wejdę do klatki"

Sporty walki

Przygoda Mariusza Pudzianowskiego (12-7-1NC, 7 KO) z MMA trwa już 10 lat. Sam zawodnik nie ukrywa, że niedługo zawiesi rękawice na kołku. - Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy to się stanie. Na pewno jeszcze kilka razy wyjdę do klatki - powiedział.

W walce wieczoru gali KSW 51, która odbędzie się w Zagrzebiu, Pudzianowski zmierzy się z niepokonanym Erko Junem. Rywal Polaka ma na koncie trzy pojedynki. Wszystkie wygrał przez nokaut.

 

- Nie mogę go lekceważyć. Muszę się pilnować, bo to młody i głodny wilk. Chce się pokazać z jak najlepszej strony, więc muszę być ostrożny - powiedział "Pudzian".

 

Kariera Pudzianowskiego trwa już 10 lat. Pierwszą walkę stoczył w 2009 roku. Odniósł wtedy bardzo szybkie zwycięstwo.

 

- Nie spodziewałem się, że przygoda z MMA będzie trwała aż tyle. To nie było łatwe. Przejście ze sportów siłowych do wytrzymałościowych to nie lada wyczyn. Gdybym trenował od dziecka, to byłoby znacznie lepiej. Musiałem pracować inaczej. Kiedyś wytrzymanie pięciu minut graniczyło z cudem - dodał.

 

Kiedy więc Pudzianowski zakończy przygodę z MMA?

 

- Nie jestem w stanie tego powiedzieć. Na pewno jeszcze kilka razy wyjdę i wtedy powiem "dziękuję". Zostawię miejsce młodym wilkom. Niech wojują, to będzie ich czas - zakończył.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze