Wygrana Olimpii-Unii w Lęborku. Beniaminek pokonany

Tenisiści stołowi ASTY Olimpii-Unii Grudziądz pokonali w Lęborku beniaminka superligi Poltarex Pogoń 3:1 w jedynym sobotnim spotkaniu 8. kolejki. Był to trzeci mecz zawodników trenera Piotra Szafranka rozegrany w ciągu trzech dni.

Zawodnicy ASTY Olimpii-Unii przyjechali do Lęborka opromienieni piątkową wygraną 3:2 we własnej hali w rozegranym awansem meczu 9. kolejki z Wartą Kostrzyn nad Odrą. Ekipa z Grudziądza rozegrała jednak trzy spotkania w trzy dni, bowiem w czwartek uległa w Toruniu Enerdze Manekin 0:3. Z kolei drużyna Poltareksu Pogoni przegrała w czwartek w Gdańsku 2:3 z AZS AWFiS Baltą.

Rywalizacja rozpoczęła się pomyślenie dla gospodarzy, bo Chan-Hyeok Park pokonał Marco Gollę 3:1. Kolejne dwa spotkania zakończyły się jednak zwycięstwem gości i w czwartym meczu do stołu podeszli koreańscy liderzy obu zespołów. Tym razem Chan-Hyeok Park, który w Gdańsku wygrał dwa pojedynki, nie zdołał doprowadzić do decydującej konfrontacji deblistów.

Reprezentant lęborskiej drużyny okazał się lepszy w pierwszym secie 11:7, ale kolejne dwie partie zakończyły się sukcesem Jeongwoo Parka, który także zdobył dwa punkty przeciwko Warcie. W trzecim bardzo zaciętym secie 22-letni zawodnik zwyciężył starszego o dwa lata rodaka 13:11.