Kto rywalem "Canelo"? "Mamy pięć nazwisk na liście"

Sporty walki
Kto rywalem "Canelo"? "Mamy pięć nazwisk na liście"
fot. PAP/EPA

Kto będzie następnym rywalem Saula "Canelo" Alvareza (53-1-2, 36 KO)? Promotor Eddie Hearn wymienił nazwiska pięciu pięściarzy. Z jednym z nich Meksykanin miałby walczyć w maju 2020 roku.

W gronie potencjalnych rywali Alvareza są Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO), Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO), Demetrius Andrade (28-0, 17 KO), Dmitrij Biwoł (17-0, 11 KO) i Callum Smith (26-0, 19 KO). - Mamy pięć nazwisk na liście. To będzie jeden z tej piątki - stwierdził Hearn w rozmowiez boxingscene.com.

 

Gdyby to zależało od Hearna, Alvarez powinien w pierwszej kolejności walczyć z Gołowkinem. Byłaby to ich trzecia walka - w pierwszej był remis, w drugiej lepszy okazał się "Canelo".

 

- To może się udać. Gołowkin w lutym ma obowiązkową obronę pasa IBF, ale jednocześnie bardzo chce walczyć z "Canel", więc zobaczymy co się wydarzy - powiedział Hearn.

 

Alvarez dzierży aż trzy mistrzowskie pasy - pas WBC Franchise w wadze średniej, regularny tytuł WBA w wadze super średniej oraz WBO w kategorii półciężkiej.

MC, Polsat SPort

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze