Pierwsza porażka Kubiaka w Japonii

Siatkówka
Pierwsza porażka Kubiaka w Japonii
fot. Cyfrasport

Ekipa Michała Kubiaka Panasonic Panthers doznała pierwszej porażki w lidze japońskiej. Mistrzowie Kraju Kwitnącej Wiśni przegrali 1:3 z Suntory Sunbirds. Kapitan reprezentacji Polski zdobył w tym spotkaniu 12 punktów.

Pierwsze dwa sety układały się pod dyktando zespołu Suntory Sunbirds. Jedynie trzecia odsłona okazała się zwycięska dla Kubiaka i jego kolegów. Nie przyszło to jednak mistrzom Japonii łatwo. W czwartej partii rywale wrócili do dobrej gry i rozstrzygnęli całe spotkanie na swoją korzyść. Najlepszym zawodnikiem meczu był Dmitrij Muserski.

 

Kubiak zaprezentował się solidnie dopisując do konta swojej drużyny 12 punktów, w tym 11 atakiem i jeden zagrywką. Doskonale wyglądał za to w elemencie przyjęcia (67 procent pozytywnego).

 

Dzień wcześniej Panasonic Panthers wygrali 3:1 z FC Tokio. W tym starciu Kubiak był zdecydowanie bardziej skuteczny. Zdobył aż 25 oczek.

 

Po pięciu kolejkach zespół Polaka jest trzeci w tabeli i traci trzy oczka do JT Thunders. Lider rozegrał jednak o jeden mecz więcej.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie