SuperLega: Kurek ciągle zachwyca formą i zwycięża!

Bartosz Kurek nie zwalnia tempa w lidze włoskiej. Atakujący reprezentacji Polski zdobył 29 punktów dla Vero Volley Monza w środowym meczu z Consar Ravenną. Drużyna Polaka wygrała 3:1 (17:25, 25:20, 25:19, 25:22).

Kurek w dalszym ciągu imponuje wysoką formą. W minionym sezonie zmagał się z kontuzją pleców, przez co opuścił najważniejsze mecze kadry w kwalifikacjach olimpijskich i mistrzostwach Europy. Teraz po urazie nie ma już śladu. MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata jest jednym z najlepszych punktujących ligi włoskiej. Reprezentant Polski w czterech meczach w barwach Vero Volley Monza zdobył 90 punktów, w tym aż 80 atakiem. Statystyki wyśrubował przede wszystkim w niedawnej pięciosetowej potyczce z Top Volley Latina, w której zdobył aż 31 punktów.

W środę dołożył kolejne punkty. Drużyna Kurka rozpoczęła mecz słabo i przegrała pierwszego seta 17:25. Przyjmujący Monzy zdobyli mało punktów, a Polak na koncie miał tylko trzy punkty. Gospodarze musieli wzmocnić przyjęcie, żeby liczyć się w tym meczu i dokonali tego w kolejnym secie, w którym zwyciężyli 25:20. Na tym etapie meczu polski siatkarz na koncie miał łącznie 14 punktów.

Efektowną grą i poświęceniem Kurek wykazywał się również w trzecim secie, w którym zdobył atakiem pięć kolejnych punktów. Jego drużyna wygrała tę partię 25:19. W ostatniej odsłonie meczu Kurek dalej prezentował wysoką formę. Ostatecznie zakończył spotkanie z 29 punktami, z czego 26 zdobył w ataku, 2 w bloku, a jeden jako as serwisowy, którym popisał się pod koniec drugiego seta.

Polski siatkarz wykazał się doświadczeniem i zaprezentował dużą dojrzałość oraz pewność siebie w wielu akcjach. Dzięki jego grze Vero Volley Monza po czterech porażkach w końcu odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Vero Volley Monza - Consar Ravenna 3:1 (17:25, 25:20, 25:19, 25:22)