Dobry występ Leona i trzy punkty Perugii w wyjazdowym starciu

W meczu 5. kolejki włoskiej Serie A1 siatkarze Kioene Padova przegrali z Sir Safety Conad Perugia 1:3. Podopieczni trenera Vitala Heynena mieli w tym spotkaniu słabsze momenty, ale świetna dyspozycja Wilfredo Leona przesądziła o ich zwycięstwie.

Premierowa partia przebiegała po myśli siatkarzy z Perugii, którzy w środkowej części uzyskali wyraźną przewagę (9:15). Prezentowali się skutecznie w ataku, a ich mocną bronią był również szczelny blok. W końcówce pewnie zmierzali po zwycięstwo. Marko Podrascanin wywalczył piłkę setową (16:24), a kiwka Wilfredo Leona za blok zamknęła tę część meczu (17:25).

W drugim secie inicjatywę od początku przejęli gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę (8:3). Siatkarze Perugii nie potrafili odzyskać właściwego rytmu, a w ekipie z Padwy dobrze prezentował się Yuki Ishikawa. Po jednej z akcji żółtymi kartkami ukarani zostali Alberto Polo i Leon (18:10). W końcówce gospodarze utrzymywali przewagę, a skuteczny atak Ishikawy zamknął seta (25:19).

Trzecia odsłona była bardziej wyrównana od poprzednich. Toczyła się ona przy minimalnej przewadze gości. W pewnym momencie zrobiło się nerwowo, a sędzia uciął dyskusje siatkarzy obu ekip czerwonymi kartkami (15:18). W końcówce Padwa złapała punktowy kontakt z rywalami (20:21), ale wówczas do akcji wkroczył Leon. Dwie ostatnie akcje tej partii należały do reprezentanta Polski – jego dwa efektowne ataki ustaliły wynik na (21:25).

W czwartej partii siatkarze trenera Heynena uzyskali przewagę w środkowej części (8:11, 10:14, 12:17). Takiej straty gospodarze nie byli już w stanie zniwelować. Piłkę meczową goście uzyskali po zagrywce Fernando Hernandeza w siatkę. Chwilę później Tsimafei Zhukouski zaserwował w linię dziewiątego metra, czym zakończył to spotkanie (18:25).

Wilfredo Leon wywalczył dla Perugii 23 punkty (19 atak + 1 blok + 3 zagrywka), a Aleksandar Atanasijević dołożył 15 oczek. W ekipie gospodarzy najlepiej punktowali Fernando Hernandez (18) i Yuki Ishikawa (15).

Kioene Padova – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (17:25, 25:19, 21:25, 18:25)