El. Euro 2020: Awans Holandii. Davis zmarnował "jedenastkę"

Holandia potrzebowała punktu, by przypieczętować awans na Euro 2020. Tak też się stało. W sobotę zremisowała 0:0 z Irlandią Północną na wyjeździe.

W podstawowym składzie gości zabrakło Georginio Wijnalduma i Memphisa Depaya - ten pierwszy nie zdążył wyleczyć kontuzji, ten drugi zmagał się z chorobą i usiadł na ławce rezerwowych. Jak wyliczył "De Volkskrant", obaj dołożyli swoją cegiełkę przy 15 z 19 bramek Holandii w eliminacjach Euro 2020, więc było to duże osłabienie tej drużyny.

W pierwszej połowie gospodarze mieli wymarzoną sytuację, by otworzyć wynik. W 31. minucie sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Joela Veltmana. Chwilę później do "jedenastki" podszedł Steven Davis i posłał piłkę nad bramką!

Przed przerwą kibice zobaczyli tylko jeden celny strzał. Po zmianie stron piłkarze niezbyt poprawili się w tym elemencie. Ostatecznie, w statystykach naliczono trzy celne uderzenia. Wszystkie po stronie Holandii. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Dla selekcjonera reprezentacji Irlandii Północnej Michaela O'Neilla było to ostatnie spotkanie na Windsor Park. Niedawno został menedżerem Stoke City i po zakończeniu eliminacji Euro 2020 skupi się wyłącznie na pracy w klubie.

Irlandia Północna - Holandia 0:0

Irlandia Północna: Bailey Peacock-Farrell - Corry Evans (70. Niall McGinn), Craig Cathcart, Jonny Evans, Jamal Lewis (81. Jordan Thompson) - Paddy McNair, Steven Davis, George Saville (58. Michael Smith) - Stuart Dallas, Josh Magennis, Gavin Whyte

Holandia: Jasper Cillessen - Joel Veltman, Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk, Daley Blind - Frenkie de Jong, Marten de Roon (36. Davy Propper), Steven Berguis (65. Luuk de Jong) - Quincy Promes, Donny van de Beek, Ryan Babel (90. Nathan Ake)

Żółte kartki: Davis, Dallas - De Roon, Veltman