El. Euro 2020: Niemcy wywalczyli awans

Niemcy są kolejną reprezentacją, która wywalczyła awans na EURO 2020! Stało się tak po zwycięstwie 4:0 z Białorusią. Gole strzelili Toni Kroos (2), Matthias Ginter oraz Leon Goretzka.

Niemcy mogli zapewnić sobie awans na mistrzostwa Europy. By tak się stało, musieli pokonać Białoruś, a w tym samym czasie Irlandia Północna nie mogła ograć przed własną publicznością Holandii. Zresztą nawet remis zagwarantowałby im kwalifikację, o ile tylko Irlandia Północna przegrałaby spotkanie.

Nasi zachodni sąsiedzi dominowali od pierwszej minuty, lecz brakowało im wykończenia. W pewnym momencie ponad 20 strzałów, jednak żaden z nich nie wylądował w siatce. Pech skończył się tuż przed przerwą, kiedy efektownym strzałem piętą popisał się Matthias Ginter.

Zgodnie z planem Niemcy poszli za ciosem na początku drugiej połowy, czego efektem były trafienia Leona Goretzki oraz Toniego Kroosa. Białorusini mieli szansę na honorowego gola, jednak na kwadrans przed końcem rzutu karnego nie wykorzystał Igor Stasevich.

To się zemściło, gdyż kilka minut później drugą bramkę w meczu zdobył Kroos.

Na skutek bezbramkowego remisu w meczu Irlandia Północna - Holandia, Niemcy wywalczyli awans na EURO 2020.

Niemcy - Białoruś 4:0 (1:0)

Bramki: Ginter 41, Goretzka 49, Kroos 55, 83.

Niemcy: Manuel Neuer - Lukas Klostermann, Matthias Ginter, Robin Koch, Nico Schulz - Joshua Kimmich, Toni Kroos, Ilkay Gundogan -
Leon Goretzka, Timo Werner (68 Julian Brandt), Serge Gnabry (84 Luca Waldschmidt [90+1 Sebastian Rudy]).

Białoruś: Aleksandr Gutor - Sergei Sergei Matvejchik, Aleksandr Martynovich, Nikita Naumov, Denis Polyakov - Ivan Maevskiy - Yuri Kovalev (78 Maksim Skavysh), Stanislav Dragun, Pavel Nekhajchik (84 Dmitri Bessmertny), Igor Stasevich - Denis Laptev (68 VitaliLisakovich).

Żółte kartki: Koch.