Fortuna 1. Liga: Porażka lidera. Stal z patentem na Wartę!

W niedzielnym spotkaniu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi ekipa Warty Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim ze Stalą Mielec 0:2. Gola na wagę trzech punktów strzelił już na początku rywalizacji Mateusz Mak.

Niedzielna konfrontacja Warty ze Stalą była jednocześnie starciem dwóch czołowych drużyn zaplecza PKO Ekstraklasy. Wystarczy powiedzieć, że poznanianie to rewelacja rozgrywek i zarazem lider tabeli, podczas gdy mielczanie zajmują czwarte miejsce. Przed tym spotkaniem Warta miała pięć punktów przewagi nad swoim adwersarzem, ale to Stal wygrała pierwszy mecz obu drużyn - na inaugurację sezonu 2:1.

Przyjezdni już w 9. minucie objęli prowadzenie. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Warty, Adrian Lis, który źle egzekwował piłkę do gry. Futbolówkę przejął Bartosz Nowak, który podał do Mateusza Maka. Ten bez większych problemów zapisał się na liście strzelców.

W dalszej fazie rywalizacji poznanianie próbowali jak najszybciej doprowadzić do remisu. Swoje szanse mieli m.in. Michał Jakóbowski oraz Robert Janicki, ale ich uderzenia mijały światło bramki Damiana Primela. Golkiper Stali miał okazję do wykazania się w końcówce pierwszej połowy, kiedy to obronił strzał z ostrego kąta Gracjana Jarocha.

W drugiej połowie Warta przejęła inicjatywę, lecz nie potrafiła zamienić jej na zdobycie bramki. Aktywny w szeregach lidera Fortuna 1. Ligi był Jakóbowski, ale jego bolączką była nieskuteczność.

W 77. minucie Primela próbował płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczyć Mateusz Kupczak. Bramkarz gości zdołał jednak trącić piłkę, która jeszcze odbiła się od słupka.

Końcowe minuty to mozolne próby doprowadzenia do remisu przez Wartę, ale zakończyły się one jedną z wielu kontr gości. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo Stali przypieczętował w sytuacji sam na sam Andreja Prokić. Mielczanie drugi raz w tym sezonie pokonali Wartę i zmniejszyli dystans do niej na dwa punkty.

Warta Poznań - PGE FKS Stal Mielec 0:2 (0:1)
Bramka: Mak 9, Prokić 95

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Aleks Ławniczak, Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra (Karol Gardzielewicz 78) - Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak - Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Mariusz Rybicki (Serhij Napołow 70) - Gracjan Jaroch

Stal: Damian Primel - Krystian Getinger, Mateusz Bodzioch, Mateusz Żyro, Szymon Stasik - Maciej Urbańczyk, Josip Solijć - Mateusz Mak (Łukasz Janoszka 72), Bartosz Nowak (Lukas Bielak 84), Grzegorz Tomasiewicz - Andreja Prokić

Żółte kartki: Kiełb - Soljić, Urbańczyk