PlusLiga: Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn. Relacja i wynik na żywo

W 5. kolejce PlusLigi ekipa Trefla Gdańsk zagra przed własną publicznością z Indykpolem AZS Olsztyn. Oba zespoły wygrały trzy ostatnie mecze i będą chciały kontynuować dobrą passę. Komu uda się ta sztuka? Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Gdańszczanie rozpoczęli sezon od domowej porażki z PGE Skrą Bełchatów 1:3. O wiele lepiej było już w kolejnych spotkaniach, w których podopieczni Michała Winiarskiego pokonali odpowiednio Cerrad Czarnych Radom 3:1, GKS Katowice 3:2 oraz Asseco Resovię Rzeszów 3:0. To sprawiło, że zespół z Trójmiasta plasuje się na ósmym miejscu z ośmioma punktami.

Dwie lokaty wyżej z dwoma "oczkami" więcej znajduje się Indykpol AZS, który rozegrał jednak jeden mecz więcej awansem z 12. kolejki, kiedy to niespodziewanie wygrał bez straty seta w Jastrzębiu z Jastrzębskim Węglem. Wcześniej siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur pokonali GKS Katowice 3:2, Asseco Resovię 3:1 oraz Cerrad Czarnych Radom 3:2. Jedyna porażka miała miejsce w drugiej kolejce w Zawierciu z Aluronem Virtu CMC 1:3.

W poprzednim sezonie oba zespoły zagrały ze sobą czterokrotnie. W rundzie zasadniczej zawodnicy Trefla dwukrotnie zwyciężyli AZS po tie-breaku, natomiast w rywalizacji o 9. miejsce w tabeli znowu okazali się lepsi - tym razem wygrywając dwa razy bez straty seta. Ostatni raz akademicy z Olsztyna pokonali gdańszczan w rozgrywkach ligowych 18 marca 2017 roku 3:0. Czy uda im się przerwać złą passę?

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

Relacja i wynik na żywo meczu Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.