To początek wielkiej kariery? Ghafour zabawił się w rozgrywającego (WIDEO)

Siatkówka

Po meczu Cucine Lube Civitanova i Leo Shoes Modena można było spodziewać się fajerwerków. Obie ekipy należą przecież do ścisłej czołówki ligi włoskiej. To, co zrobił atakujący mistrza Włoch przerosło jednak wszelkie oczekiwania. Zabawił się w rozgrywającego i wystawił krótką!

Na początku premierowej odsłony trener Ferdinando De Giorgi dokonał zmian. Mistrzowie Włoch zostali bez rozgrywającego na boisku, więc rolę tę przejął Amir Ghafour. Irański atakujący zaskoczył wszystkich popisując się bardzo dobrą wystawą na lewe skrzydło. Z wyskoku posłał piłkę do Yoandry Leala, a ten pewnie wybił ją po bloku na aut zdobywając 24. punkt.

 

To, co zrobił Ghafour chwilę później przerosło jednak najśmielsze oczekiwania. Zawodnik mając piłkę na trzecim metrze zdecydował się podjąć ryzyko i wystawić krótką do Robertlandy Simona. Środkowy Cucine Lube umieścił piłkę w boisku i zakończył seta.

 

- Teraz jestem w lekkim szoku, że rozgrywający gra z trzeciego metra pierwsze tempo - powiedział komentujący to spotkanie Damian Dacewicz.

 

Siatkarze z Civitanovy okazali się lepsi od Leo Shoes Modeny i wygrali całe spotkanie 3:0.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie