Juventus przedłuży kontrakty z gwiazdami. Nowa umowa Szczęsnego!

Piłka nożna
Juventus przedłuży kontrakty z gwiazdami. Nowa umowa Szczęsnego!
fot. PAP

Juventus od wielu lat imponuje racjonalną polityką transferową, rzadko też słyszymy o konfliktach kontraktowych wewnątrz klubu. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tej tezy ma być przedłużenie umów z doświadczonymi zawodnikami, którzy będą tworzyć trzon zespołu przez kolejne lata. W tym gronie ma znaleźć się także Wojciech Szczęsny.

Reprezentant Polski trafił do Turynu w 2017 roku jako długofalowy następca Gianluigiego Buffona i do tej pory nie zawodził. Między słupkami Starej Damy rozegrał 74 spotkania, 37-krotnie zachowując czyste konto - wpuścił w tym czasie zaledwie 52 bramki.

 

Mistrz Włoch ma wynagrodzić Polaka - według Fabrizio Romano, podpisze on nowy kontrakt, obowiązujący do 2023 roku.

 

 

To nie jedyny doświadczony piłkarz Juve, który przedłuży umowę z klubem. W tym gronie znaleźli się także Juan Cuadrado (2022) oraz Leonardo Bonucci (2024) - stoper w momencie zakończenia kontraktu będzie miał blisko 37 lat, a Stara Dama zdążyła już poinformować o związaniu się z Włochem na długie lata.

 

 

Nie może być zaskoczeniem, że to właśnie Juventus znajduje się na szczycie tabeli Serie A i zamierza raz jeszcze obronić mistrzowski tytuł. W tym sezonie może mieć jednak potężnego rywala, którym jest depczący mu po piętach Inter Mediolan.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie