PlusLiga: W Suwałkach pierwszy mecz beniaminka w nowej hali

Siatkówka
PlusLiga: W Suwałkach pierwszy mecz beniaminka w nowej hali
fot. Cyfrasport

Ślepsk Malow Suwałki rozegra w sobotę pierwszy mecz w rozgrywkach ekstraklasy w nowej hali Suwałki Arena. Na spotkaniu z Indykpolem AZS Olsztyn władze klubu spodziewają się kompletu publiczności.

Suwałki Arena kosztowała miasto 37 mln zł. Obiekt miał być oddany do gry latem, ale wykonawca zmieniał terminy, a prace zakończył ostatecznie w połowie października.

 

W sobotę 23 listopada przed meczem Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn odbędzie się uroczyste otwarcie hali, która na trybunach może pomieścić 2,2 tysiące osób. Jednak prezes suwalskiego klubu Wojciech Winnik spodziewa się ok. 2,5 tysiąca kibiców włącznie z VIP-ami i sponsorami. - W ostatnich dniach w Suwałkach to jeden z gorących tematów. Wszyscy żyją siatkówką i tym pierwszym meczem - powiedział Winnik.

 

W poprzednim sezonie na mecze Ślepska do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przychodziło średnio ok. 500 kibiców. Na sezon 2019/2020 klub sprzedał już 1150 karnetów, a na mecz z Indykpolem AZS Olsztyn dodatkowe 1000 biletów. Przed meczem w kasie zostało do sprzedania zaledwie 200 wejściówek. - To wszystko przerosło nasze oczekiwania. Okazało się, że mamy kibiców z Białegostoku, z Augustowa, Grajewa i Mazur - stwierdził Winnik.

 

Ślepsk Malow to absolutny debiutant w ekstraklasie siatkarzy. W czterech dotychczasowych meczach zdobył trzy punkty, wygrywając na inaugurację w Rzeszowie z Asseco Resovią 3:1. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Kowala jest dwunasty w tabeli. Ma dwa zaległe mecze, które musiał przełożyć z powodu braku hali do gry.

 

Kolejny mecz na Suwałki Arena odbędzie się 30 listopada. Wtedy Ślepsk Malow zagra z Cuprum Lubin. - Jeśli komuś nie uda się zobaczyć meczu z Indykpolem, to już za kilka dni będzie kolejna okazja - dodał Winnik.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie