Fortuna 1 Liga: Zwycięstwo Warty, ścisk w czołówce

Piłkarze Warty Poznań pokonali w 19. kolejce na wyjeździe GKS Bełchatów 2:1 i zrównali się punktami z liderem pierwszej ligi Podbeskidziem Bielsko-Biała. "Górale" dzień wcześniej pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice 2:1.

Wszystkie bramki w Bełchatowie padły po przerwie. Prowadzenie dla Warty uzyskał w 53. minucie Gracjan Jaroch. Beniaminek wyrównał w 74. minucie (Bartosz Biel), ale w końcówce spotkania zwycięstwo poznańskiemu zespołowi zapewnił Łukasz Spławski.

Taki wynik sprawił, że "Zieloni" mają 37 punktów, podobnie jak Podbeskidzie, które w piątek pokonało ekipę z Chojnic 2:1. Drużyna Podbeskidzia prowadziła już 2:0 po golach Filipa Modelskiego i Karola Danielaka, dla którego to dziesiąte trafienie w sezonie. W 83. minucie rozmiary porażki gości z Chojnic zmniejszył z rzutu karnego Mateusz Kuzimski.

Trzecia w tabeli Stal (35 pkt) również grała w piątek i pokonała w Suwałkach Wigry 3:0 po trzech golach Bartosza Nowaka. To był trzeci wyjazdowy mecz mielczan z rzędu i trzecie zwycięstwo bez straty gola - wcześniej 2:0 z Chojniczanką i Wartą.

W sobotę w ciekawie zapowiadających się śląskich derbach piąty GKS Tychy zremisował z szóstym GKS Jastrzębie 2:2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie (Mateusz Piątkowski i Łukasz Grzeszczyk), ale za każdym razem do wyrównania doprowadzał ukraiński pomocnik Farid Ali.

Oba zespoły zgromadziły po 29 punktów i zajmują lokaty dające prawo udziału w barażach o ekstraklasę. Jastrzębianie mają jeszcze spotkanie zaległe.

Skutecznością na pierwszoligowych boiskach wciąż imponuje reprezentant Afganistanu Omran Haydary. W wygranym 2:1 sobotnim meczu beniaminka Olimpii Grudziądz ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec zdobył jedną z bramek dla gospodarzy i łącznie z 12 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W niedzielę czwarty w tabeli Radomiak (32 pkt) zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

W następnej kolejce, kończącej tegoroczne zmagania, dojdzie natomiast do szlagieru - Stal podejmie Podbeskidzie.