3:0 w hicie kolejki PlusLigi! ZAKSA rozbiła PGE Skrę

W spotkaniu 6. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z PGE Skrą Bełchatów 3:0. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia odnieśli siódme zwycięstwo w swym ósmym meczu w tym sezonie. Bełchatowianie ponieśli natomiast drugą porażkę, ale po raz pierwszy skończyli mecz bez zdobyczy punktowej.

Pierwszy set upłynął pod znakiem punktowych serii obu ekip. Kędzierzynianie prowadzili 10:7, by cztery akcje później przegrywać 10:11. Później, po asie serwisowym Milana Katicia, było 13:16. Cztery kolejne punkty zapisali jednak na swym koncie gospodarze (17:16), którzy potem dorzucili kolejną – tym razem trzypunktową serię (20:17). Siatkarze ZAKSY wygrali też kluczowe akcje od stanu 22:21. Najpierw
skutecznie zaatakował Simone Parodi, a chwilę później Łukasz Kaczmarek atakiem blok-aut wywalczył piłkę setową (24:21). Dusan Petković odgryzł się jeszcze w kolejnej akcji, ale potem zaserwował w siatkę, kończąc seta (25:22). Skuteczność Kaczmarka i Parodiego w ofensywie oraz mała ilość błędów własnych przesądziły o zwycięstwie gospodarzy w tej partii.

Druga odsłona toczyła się przy przewadze podopiecznych trenera Grbicia (6:3, 11:7. 14:10). Bełchatowianie gonili wynik i kilka razy łapali punktowy kontakt z rywalami. Po dwóch asach serwisowych Kamila Semeniuka gospodarze znów odskoczyli (19:15), kolejne trzy akcje padły jednak łupem PGE Skry (19:18). Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 23:22. W dwóch ostatnich akcjach seta bełchatowianie nie wykorzystali swoich szans. Piłkę setową uzyskali gospodarze po ataku Kaczmarka, a w ostatniej akcji tej części meczu Karol Kłos zaatakował w aut (25:22).

W trzecim secie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla również szybko uzyskali przewagę (9:6, 14:10). Po skutecznym ataku Łukasza Wiśniewskiego ze środka odskoczyli na pięć oczek (17:12). W dalszej części seta goście nie potrafili już znaleźć patentu na dobrze dysponowanych gospodarzy. Wygrywali pojedyncze akcje, ale nie potrafili zaskoczyć rywali zagrywką. Gra punkt za punkt była w tej sytuacji na rękę kędzierzynianom. W końcówce siatkarze ZAKSY wypunktowali przeciwników. Po ataku Kaczmarka mieli piłkę meczową, a w kolejnej akcji blok atakującego gospodarzy zakończył to spotkanie (25:18).

Najwięcej punktów: Kamil Semeniuk (15), Łukasz Kaczmarek (13) – Grupa Azoty ZAKSA; Jakub Kochanowski (12) – PGE Skra. MVP: Kamil Semeniuk.

Grupa Azoty ZAKSA: Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Simone Parodi, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) oraz Arpad Baroti, Kamil Semeniuk. Trener: Nikola Grbić.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Milan Katic, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Dusan Petkovic – Kacper Piechocki (libero) oraz Artur Szalpuk, Mariusz Wlazły, Piotr Orczyk, Robert Milczarek (libero). Trener: Michał Mieszko Gogol.

Wyniki, terminarz i transmisje 6. kolejki PlusLigi:

2019-11-22: Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:15, 26:24, 25:13)
2019-11-23: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)
2019-11-23: Visła Bydgoszcz – GKS Katowice 2:3 (25:22, 25:18, 22:25, 18:25, 12:15)
2019-11-24: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
2019-11-24: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-11-24: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-12-12: MKS Będzin – Asseco Resovia (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).