MVP z ławki rezerwowych! Siatkarz ZAKSY bohaterem hitu kolejki PlusLigi (WIDEO)

W szlagierowym starciu 6. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała przed własną publicznością PGE Skrę Bełchatów 3:0. Nagrodę dla najlepszego siatkarza (MVP) tego spotkania zgarnął Kamil Semeniuk, który pojawił się na parkiecie w połowie pierwszego seta.

Semeniuk zmienił Aleksandra Śliwkę w pierwszej odsłonie, przy stanie 13:16. Szybko pokazał kilka udanych zagrań, a drugą partię otworzył asem serwisowym. Dwie kolejne punktowe zagrywki tego zawodnika pozwoliły kędzierzynianom zbudować przewagę w dalszej części seta (19:15). W tej części meczu popisał się również kilkoma skutecznymi atakami. W trzeciej odsłonie nadal prezentował skuteczną grę i kilka jego akcji znacznie przybliżyło gospodarzy do zwycięstwa 3:0.

23-letni przyjmujący, który ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu do Aluron Wirtu Warty Zawiercie, znów udowodnił, że może być ważną postacią w składzie ZAKSY. W starciu z PGE Skrą wywalczył 15 punktów (12 na 19 – czyli 63% – w ataku + 3 blokiem).

Najlepsze akcje Kamila Semeniuka w meczu 6. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:22, 25:18) w załączonym materiale wideo.