Liga Mistrzów: Real Madryt zremisował wygrany mecz z PSG

W jednym z największych hitów 5. kolejki Ligi Mistrzów, Real Madryt podejmował na Santiago Bernabeu Paris Saint-Germain. W starciu wielkich gwiazd długo lepsi byli Królewscy, ale w końcówce dali sobie wyrwać trzy punkty rywalom. W starciu potęg padł remis 2:2, a oba zespoły zameldowały się tym samym w 1/8 finału.

Spotkanie dwóch czołowych europejskich marek od początku obfitowało w wysoką intensywność i sytuacje podbramkowe. Dużo lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy dopięli swego w 17. minucie. Isco trafił w słupek bramki Keylora Navasa, a bezlitosny przy dobitce był Karim Benzema.

Gospodarzom upiekło się w końcówce pierwszej części gry, gdy Mauro Icardi został w polu karnym sfaulowany przez wychodzącego z bramki Thibauta Courtoisa. Belg otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak system VAR dostrzegł faul Idrissy Gueye we wcześniejszej akcji meczu.

Po przerwie na boisku pojawił się Neymar, jednak wciąż to gospodarze byli dużo bardziej konkretni, stwarzając sobie kolejne sytuacje. Real podwyższył prowadzenie w 79. minucie: swój dorobek podwoił Benzema, jednak wtedy do roboty wzięli się goście.

PSG wyrównało stan meczu w ciągu najbliższych pięciu minut: najpierw do siatki trafił Kylian Mbappe, a kilkadziesiąt sekund później był już remis po golu Pablo Sarabii. Gospodarze mogli jeszcze trafić do siatki w ostatnich sekundach, ale w słupek trafił Gareth Bale.

Remis oznacza jednak awans obu zespołów do 1/8 finału Champions League. Złą wiadomością dla fanów Królewskich może być kontuzja Edena Hazarda.

Real Madryt – Paris Saint-Germain 2:2 (1:0)
Bramki: Benzema 17, 79 - Mbappe 81, Sarabia 83

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Casemiro, Toni Kroos, Federico Valverde (76. Luka Modric) - Isco (82. Rodrygo), Karim Benzema, Eden Hazard (68. Gareth Bale)

PSG: Keylor Navas - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Idrissa Gueye (46. Neymar), Marquinhos, Marco Verratti - Angel Di María (75. Julian Draxler), Mauro Icardi (75. Pablo Sarabia), Kylian Mbappé

Żółte kartki: Marcelo - Meunier

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.