NBA: Clippers zatrzymali Doncica i pokonali Mavericks

Koszykarze Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe Dallas Mavericks 114:99 we wtorkowym meczu ligi NBA. Gościom udało się zneutralizować młodą gwiazdę Teksańczyków Lukę Doncica. 20-letni Słoweniec trafił tylko cztery z 14 rzutów z gry.

Obie ekipy przystąpiły do meczu mając serię pięciu kolejnych zwycięstw, ale spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej Clippers podkręcili tempo i na przerwę schodzili prowadząc różnicą 16 punktów. Mavericks powstałej wówczas straty nie potrafili już zniwelować.

Kawhi Leonard zdobył dla gości 28 punktów w 28 minut, a Paul George dołożył 26 pkt. Clippers przede wszystkim imponowali jednak grą w defensywie.

Doncic w pięciu poprzednich spotkaniach notował po co najmniej 30 punktów, ale tym razem musiał zadowolić się 22. Miał nie tylko znacznie niższą niż zwykle skuteczność, ale również popełnił aż siedem strat.

- Właśnie takim jesteśmy zespołem, naszą dumą jest defensywa. Oczywiście, że mamy zawodników, którzy potrafią trafiać do kosza, ale przede wszystkim chcemy, aby rywalom grało się z nami możliwie ciężko - podkreślił George.

- Clippers są silni i mają umiejętności. Kiedy cię namierzą, to będą ścigać po całym parkiecie. To był mecz, z którego musimy wyciągnąć lekcję, aby następnym razem zagrać lepiej - powiedział trener Mavericks Rick Carlisle.

Clippers z bilansem 13-5 zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej. Mavericks (11-6) sklasyfikowani są o jedną pozycję niżej. Prowadzi ekipa Los Angeles Lakers (15-2), przed Denver Nuggets (13-3), którzy w drugim wtorkowym spotkaniu pokonali we własnej hali Washington Wizards 117:104. Na Wschodzie najlepsi są Milwaukee Bucks (14-3).