PE koszykarek: Porażka Artego Bydgoszcz

Koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały ze szwedzkim zespołem Lulela BBK 78:82 w swoim przedostatnim meczu grupy E Pucharu Europy. Dla podopiecznych trenera Tomasza Herkta jest to pierwsza porażka w tych rozgrywkach.

Bydgoszczanki świetnie rozpoczęły spotkanie, pewnie zwyciężając w dwóch pierwszych odsłonach i na przerwę schodząc z 13-punktowym prowadzeniem 45:32. Liczba ta okazała się jednak pechowa, gdyż po przerwie do głosu doszły rywalki i głównie dzięki skutecznym rzutom Natishy Hiedeman przed ostatnią kwartą Lulea BBK wyszła na prowadzenie 57:56. Jeszcze lepiej grająca w ostatnich dziesięciu minutach Hiedeman poprowadziła swój zespół do wygranej, zdobywając łącznie aż 31 punktów i zaliczając 13 zbiórek.

W drugim meczu tej grupy rozegranym w środę turecki Galatasaray niespodziewanie przegrał we własnej hali z rumuńskim ACS Sepsi 70:78. Ostatnie grupowe spotkanie koszykarki Artego rozegrają 4 grudnia w Turcji, a rywalem będzie Galatasaray. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się zwycięstwem Artego 79:75.

Artego Bydgoszcz – Lulea BBK 78:82 (23:16, 22:16, 11:25, 22:25)

Punkty:

Artego: Elżbieta Międzik 18, Kateryna Rymarenko 17, Brianna Kiesel 14, Laura Miskiniene 11, Jennifer O`Neil 9, Karolina Poboży 6, Karina Michałek 3.
Najwięcej punktów dla Lulea BBK: Natisha Hiedeman 31, Ivey Slaughter 18, Milica Jovanovic 10.