LSK: Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo. Transmisja w Polsacie Sport

Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo to spotkanie zespołów, które początek sezonu Ligi Siatkówki Kobiet mogą uznać za całkiem udany. Drużyna z Legionowa wygrała z mistrzyniami Polski i postraszyła dwie prowadzące obecnie ekipy. Potentatkom z Rzeszowa i Polic uległa dopiero po tie-breakach. Pilanki też mogą się pochwalić zwycięstwem nad najlepszą drużyną poprzedniego sezonu. Transmisja meczu Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo w Polsacie Sport od godziny 20:30.

W trzeciej kolejce rozgrywek LSK pilski klub pokonał mistrzynie z ŁKS-u Conmmercecon Łódź w czterech setach. I to na wyjeździe. W następnych pięciu spotkaniach doznał jednak czterech porażek. Siatkarki PTPS-u usprawiedliwia fakt, że w większości tych starć mierzyły się z dużo wyżej notowanymi rywalami - Grotem Budowlanymi Łódź, Chemikiem Police i Developresem SkyRes Rzeszów. Poza tym ekipa wciąż się zgrywa, bo przed sezonem w zespole doszło do wielu zmian. Odeszła większość siatkarek z zeszłorocznego składu, trener Alessandro Chiappini i przyjmująca Olga Strantzali trafili właśnie do DPD Legionovii. Nowym szkoleniowcem PTPS został Mirosław Zawieracz, a do zespołu dołączyły m.in. libero Magdalena Saad, rozgrywająca Sylwia Bolimowska czy atakująca Żaneta Baran.

Od Legionovii mistrzynie Polski dostały bardzo srogie lanie. W czwartej kolejce spotkań uległy w Legionowie 0:3, rozmiary porażki podkreślają jednak poszczególne sety, wygrane przez zespół trenera Chiappiniego do 16, 12 i 22!

Oba zespoły sąsiadują w tabeli, mają obecnie na koncie po 3 zwycięstwa i 5 porażek. Co ciekawe, pokonały dokładnie te same drużyny: BKS Stal Bielsko-Biała, ŁKS Commercecon Łódź i E.LECLERC Radomkę Radom. Pilanki tracą do Legionovii 1 punkt.

Zespoły z Legionowa i Piły rozegrały mecz towarzyski podczas przedsezonowego turnieju w Bobolicach. Wówczas pewne zwycięstwo w trzech setach odniosła DPD Legionovia.

Transmisja meczu Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo w Polsacie Sport od godziny 20:30.