Novikovasa czeka zabieg ablacji serca

Piłka nożna
Novikovasa czeka zabieg ablacji serca
fot. Cyfrasport

Litewski piłkarz Legii Warszawa Arvydas Novikovas nie zagra do końca roku i w najbliższych dniach przejdzie zabieg ablacji serca - poinformował w poniedziałek stołeczny klub.

"Podczas ostatniego meczu z Koroną Kielce Arvydas Novikovas był zmuszony opuścić boisko ze względu na epizod częstoskurczu nadkomorowego. Jak wskazała diagnoza, obecny epizod związany jest z problemami zdrowotnymi, których doświadczył jeszcze jako zawodnik VFL Bochum" - napisano na legia.com.

 

Novikovas ma 29 lat. Kontrakt z Legią podpisał w czerwcu. Wcześniej grał m.in. w Jagiellonii Białystok. W sobotę w meczu ligowym z Koroną Kielce zszedł z murawy w 20. minucie. Już wówczas spekulowano, że mogą to być problemy z sercem.

 

"W wyniku badań przeprowadzonych bezpośrednio po meczu w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim stwierdzono, że zawodnik musi przejść zabieg ablacji serca. Zabieg przeprowadzi w najbliższych dniach prof. Jakub Baran. Arvydas powróci do treningów z zespołem na początku przyszłego roku" - można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

 

Legia po 17 kolejkach ekstraklasy zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do lidera Śląska Wrocław traci jeden punkt.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze